Aiškios, sutartos, valdomos... kuo dar turi pasižymėti ribos, pasitarnaujančios emocinei gerovei komandoje?
Keletas datų 2024-aisiais, jei dairotės progos pasikalbėti apie emocinę gerovę savo organizacijoje
Čia rasite vis plačiau pasaulyje ir Lietuvoje žymimų su emocine gerove susijusių datų sąrašą.
Kovo 1 d.: Nulinės diskriminacijos diena
Jungtinių Tautų ir kitų tarptautinių organizacijų minima diena. Šia iniciatyva siekiama panaikinti visų formų diskriminaciją, skatinti lygybę prieš įstatymą, įtvirtinti kiekvieno žmogaus teisę gyventi visavertį bei produktyvų gyvenimą, ir jį gyventi oriai. Tai – proga pasikalbėti apie lygias galimybes, įtrauktį, bei nediskriminavimo svarbą darbuotojų emocinei gerovei bei visai organizacijai.
Kovo 15 d.: Tarptautinė miego diena.
Paskutinis penktadienis prieš pavasario lygiadienį (2024 metais – kovo 15 d.) – Tarptautinė miego diena, kurią žymi Pasaulinė miego draugija, siekdama pabrėžti miego svarbą bendrai sveikatai ir gerovei, taip pat ir jo lemiamą vaidmenį psichikos sveikatai. Ši diena – proga prisiminti apie miego higieną, o organizacijose – kalbėtis apie rūpinimosi savo savijauta kultūrą bei darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą.
Kovo 20 d.: Tarptautinė laimės diena
Įsteigta Jungtinių Tautų, ši diena skirta pažymėti laimės siekiui, kaip esminam žmogaus tikslui. Šios dienos proga Jungtinės Tautos skelbia Pasaulio laimės ataskaitą ir „Laimės indeksą“.
Balandžio mėnuo: Sąmoningumo apie stresą mėnuo
Nuo 1992 m. kiekvieną balandį žymimas sąmoningumo apie stresą mėnuo. Juo siekiama didinti visuomenės informuotumą apie streso priežastis ir jo įveikimo būdus.
Balandžio 2 d. Pasaulinė autizmo supratimo diena
Jungtinių Tautų inicijuota diena, kuria siekiama didinti supratimą apie autizmą, skatinti autizmo sutrikimą turinčių žmonių priėmimą, pagerbti jų gebėjimus ir atkreipti dėmesį į jų psichikos sveikatos poreikius.
Balandžio 28 d.: Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena
Šios dienos minėjimą inicijavo Tarptautinė darbo organizacija, jos tikslas – skatinti kurti saugias, sveikas ir tinkamas darbo sąlygas visame pasaulyje bei atkreipti dėmesį į darbuotojų saugos problemas.
Gegužės 17 d.: Tarptautinė diena prieš homofobiją (IDAHO)
Tarptautinė diena prieš homofobiją ir transfobiją pradėta minėti 2004 m. Ja siekiama atkreipti dėmesį į sunkumus, su kuriais susiduria LGBTQI+ žmonės: diskriminaciją, neapykantos nusikaltimus ir smurtą, ir jų žalą psichikos sveikatai. Tai proga pasikalbėti apie tai, kaip kurti aplinką, kurioje kurioje visi darbuotojai, nepriklausomai nuo jų seksualinės orientacijos, jaustųsi vertinami, gerbiami ir saugūs autentiškai save išreikšti.
Gegužės 13-19 d.: Europos Psichikos Sveikatos savaitė
Savaitės trukmės renginiai, inicijuoti asociacijos Mental Health Europe, skirti didinti informuotumą apie psichikos sveikatos iššūkius visoje Europoje, daugiausia dėmesio skiriant su kliūčių sunkumų įveikimui bei stigmos šalinimui.
Rugsėjo 10 d.: Tarptautinė savižudybių prevencijos diena
Šią dieną organizuoja Tarptautinė savižudybių prevencijos asociacija, bendradarbiaudama su PSO, ir ja siekiama didinti informuotumą apie savižudybių prevenciją. Minint šią dieną, siekiama plėsti visuomenės žinias apie tai, kaip galima padėti apie savižudybę mąstantiems žmonėms, ir ką daryti, kad svarstančių apie savižudybę būtų mažiau.
Spalio 10 d.: Pasaulinė psichikos sveikatos diena
Šią dieną, remiamą Pasaulio sveikatos organizacijos, siekiama priminti apie psichikos sveikatos svarbą. Tai – diena, skirta švietimui ir pastangoms įveikti psichikos sveikatos stigmą.
Spalio 21-27 d. (43 metų savaitė): Europos darbuotojų saugos ir sveikatos savaitė
Ši Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūros organizuojama savaitė skirta saugai darbo vietoje.
Kitos naujienos
Gyvename visuomenėje, kurioje pasakyti „jaučiuosi perdegęs“ yra norma, taip pat, kaip ir norma - dirbti nekreipiant dėmesio į perdegimo ženklus.
Grupes, dirbant organizacijos emocinės gerovės srityje, galima organizuoti siekiant įvairių tikslų. Nuo pasirinktų tikslų priklauso grupės sudėtis, darbo būdas, trukmė.