Aiškios, sutartos, valdomos... kuo dar turi pasižymėti ribos, pasitarnaujančios emocinei gerovei komandoje?
Gairės norintiems pradėti kalbėtis apie savitarpio paramą komandoje
Atsisiųskite gaires, kurios padės komandoje aptarti emocinės gerovės išteklius, savitarpio paramos sampratą ir svarbą bei savitarpio paramos teikimo principus.
Savitarpio parama – vienas iš būdų pasirūpinti savijauta komandoje – tai emocinės paramos teikimas, padrąsinimas ir mokymasis, kuris vyksta tarp žmonių, turinčių panašią patirtį, panašius tikslus ar patiriančių panašius iššūkius.
Savitarpio paramos teikimui nereikia konsultavimo įgūdžių ar specialių žinių, bet svarbios šios vertybės:
- žmonių įvairovės priėmimas;
- nusiteikimas klausyti ir neteisti;
- atjauta ir empatija.
Kiekviena(-s) gali padėti sunkumų patiriančiam kolegai išklausydama(-s) ir būdama(-s) šalia.
Savitarpio paramos iniciatyvos gali būti tiek formalios, tiek ir neformalios. Formali savitarpio parama – tai organizuota veikla, pavyzdžiui, emocinės gerovės ambasadoriai arba fasilituojamos savitarpio paramos grupės.
Neformali savitarpio parama remiasi natūraliais žmonių ryšiais. Mes be ypatingų pastangų pastebime vienas kitą komandoje, suteikiame emocinę paramą ir ją gauname iš kitų. Tai – svarbus gerovės kūrimo išteklius.
Kitos naujienos
Gyvename visuomenėje, kurioje pasakyti „jaučiuosi perdegęs“ yra norma, taip pat, kaip ir norma - dirbti nekreipiant dėmesio į perdegimo ženklus.
Grupes, dirbant organizacijos emocinės gerovės srityje, galima organizuoti siekiant įvairių tikslų. Nuo pasirinktų tikslų priklauso grupės sudėtis, darbo būdas, trukmė.