Mokantis atpažinti sunkumų ženklus ir apie juos kalbėtis, organizacijose vis dažniau įveikiamas atviro pasikalbėjimo barjeras, tačiau neretai atsiduriame kitame nežinomybės lygyje – kokia organizacijos, vadovo ar personalo specialisto rolė?

Kaip stresą darbe matyti strategiškai?
Organizacijos gali imtis veiksmų streso mastams darbe valdyti skirtingais lygmenimis: darbuotojų, komandų ir visos organizacijos.
Apie stresą organizacijose kalbame, ieškome sprendimų, būdų jį sumažinti. Žinome, kad ilgalaikis arba stiprus stresas kenkia tiek psichikos, tiek fizinei sveikatai, lydi į perdegimą. Nors stresas dažnai matomas kaip individualaus darbuotojų pažeidžiamumo klausimas, egzistuoja daug platesnis spektras veiksnių, galinčių daryti teigiamą ar neigiamą poveikį darbuotojų streso patyrimui darbe.
Tyrimai rodo, kad stresas darbe patiriamas rečiau, kai darbo reikalavimai atitinka darbuotojų žinias ir gebėjimus, kai jie gali kontroliuoti savo darbą bei jo atlikimo būdą, kai sulaukia paramos iš vadovų ir kolegų, bei gali dalyvauti su jų darbu susijusius sprendimus. Tokioje aplinkoje dirbantys žmonės ne tik patirs mažiau streso, bet ir dažniau džiaugsis veiksmingumu ir bus labiau lojalūs organizacijai.
Atsisiųskite mūsų parengtą gidą, kuris padės geriau suprasti stresą darbe bei jo valdymo strategijas organizacijoje. Šiame gide pristatome:
- Svarbiausius faktus apie stresą;
- Ką organizacijai reiškia nevaldomas stresas;
- Pagrindinius streso valdymo organizacijose principus ir rekomendacijas;
- Klausimus situacijos įsivertinimui ir diskusijoms.
Gidas parengtas remiantis ilgamete praktika, moksline literatūra, Pasaulio sveikatos organizacijos, Amerikos psichologų asociacijos, Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūros (EU-OSHA) šaltiniais.
Siekime geresnės savijautos darbe kartu!
Kitos naujienos
Įprasta manyti, kad aukšti rezultatai ir emocinė gerovė - tai skirtingos planetos, skirtingose orbitose. Tačiau tai nedera su realiomis vadovų patirtimis. Rezultatams ir komandos emocinei gerovei reikia panašių, dažnai – tų pačių dalykų.
"Gijos" tęsia „Eina į darbą“ susitikimų ciklą ir kviečia į nuotolinę diskusiją „Nonviolent Communication Goes to Work“. Šį kartą mūsų viešnia – Camila Bonavito, Oipé Learning Matrix partnerė ir konsultantė.