Naujųjų metų pasižadėjimai: kaip kiekvienas gali pasirūpinti emocine gerove savo komandoje?

Dažnai susiduriame su tuo, kiek daug (gal ir per daug), kalbant apie pasirūpinimą komandos emocine gerove, tikimasi iš vadovų. Daug padaryti gali kiekvienas komandos narys.

Pastarieji keli metai pažėrė krūvą netikėtumų organizacijoms, vadovams ir komandoms.

Mes visi organizacijose stengėmės prie jų prisitaikyti, mokėmės toliau užtikrinti sėkmingas veiklas, ir tuo pačiu – pasirūpinti emocine gerove darbe.

Dažnai susiduriame su tuo, kiek daug (gal ir per daug), kalbant apie pasirūpinimą komandos emocine gerove, tikimasi iš vadovų. Kad jie pasirūpins, žinos, ką daryti, išspręs problemas, užtikrins aiškumą. Ir nors vadovų vaidmuo neabejotinai labai svarbus, kviečiame stabtelėti. Visi galime padaryti labai daug siekdami pasirūpinti savo komandomis, ir tuo, kaip jaučiamės darbe.

Iš to, ką pastebėjome ir išmokome „Gijose“ dirbdami su efektyviai veikiančiomis komandomis, siūlome kelis galimus naujametinius pasižadėjimus kiekvienam, norinčiam kad komandos kitais metais būtų bent šiek tiek efektyvesnės ir jaustųsi geriau:

  1. Pradėkime nuo savęs. Tik pasirūpinę savimi, savo savijauta ir gerove, galime tiek efektyviai dirbti, turtingai gyventi, tiek pasirūpinti kitais komandos nariais.
  2. Puoselėkime socialinius ryšius. Efektyviausia ir geriausiai besijaučianti komanda yra ta, kuri panaši į tamprų ryšių tinklą. Skirkime laiko bendravimui ir vieni kitų pažinimui.
  3. Susikurkime erdvę komandinei refleksijai. Dalinkimės apie tai, kas vyksta, kaip jaučiamės, ką patiriame, išgyvename, kaip bendradarbiaujame, ką pastebime, kas svarbu.
  4. Kalbėkime ir tarkimės, kaip galime kartu dirbti geriau. Dalinkimės grįžtamuoju ryšiu, atvirai kalbėkimės apie iššūkius, tarkimės ir susitarkime dėl komandai ir jos nariams svarbių dalykų.
  5. Kartu mokykimės ir generuokime naujas idėjas. Komandų savijautai labai svarbu, ar jos nariai tobulėja, auga – turi galimybę tiek „duoti“ komandai, tiek iš jos „gauti“. Labai dažnai galvojame, kad daugiausia mokomės mokymuose. Tikrai ne. Daugiausia mokomės kasdienoje, begales dalykų galime išmokti vieni iš kitų. Svarbu tai pastebėti, tam skirti laiko, sustoti ir įprasminti.
  6. Inicijuokime svarbius emocinei komandos gerovei susitarimus ir jų laikykimės. Jaučiate, kad efektyviau dirbtumėte, jei komanda daugiau laiko skirtų planavimui? Norėtumėte sutarti, kad visi vieną dieną per tam tikrą laikotarpį skirtų gilaus mąstymo reikalaujančiam darbui netrukdomi susitikimų? Norėtumėt pasitikrinti, ar tikrai jūsų komandai reikia tiek daug susitikimų? Jei jaučiate, kad turite mintį, kaip patobulinti komandos darbą – ją įgarsinkite. Tik kartu galite susitarti, persitarti, o kartais net pačiose painiausiose situacijose rasti gerų sprendimų.
  7. Na ir pabaigai – pradėję nuo savęs, pasirūpinkime ir kitais. Pastebėjote, kad kolegos ar vadovės elgesys darbe stipriai pasikeitė? Kažkas atrodo „ne taip“? Čia pravers paprasta žmogiško reagavimo formulė „pastebėk, kalbėk, veik“. Kartais mus stabdo įvairios baimės, bet tikrai žinome, net ir paprastas žmogiškas dėmesys daro stebuklus.

Kitos naujienos

Gaukite naujienas apie
emocinę gerovę darbe