Svarbiausi emocinės gerovės ir psichikos sveikatos terminai

Terminai, padedantys geriau suprasti ir lengviau susikalbėti bendraujant apie emocinę gerovę ir psichikos sveikatą darbe.

Psichikos sveikatos sutrikimai

Psichikos sveikatos sutrikimai – tai psichikos sveikatos sunkumai, trunkantys kurį laiką, sukeliantys emocinę kančią, paveikiantys mąstymą ir elgesį. Psichikos sveikatos sutrikimus diagnozuoja gydytojai psichiatrai, tačiau žmonės patirdami būsenas, kurias būtų galima diagnozuoti kaip psichikos sveikatos sutrikimus, ne visuomet kreipiasi į psichikos sveikatos specialistus. Tą patį psichikos sutrikimą patiriančių žmonių asmeninės patirtys yra skirtingos, todėl tam tikras psichikos sveikatos sutrikimas savaime nepaaiškina žmogaus elgesio motyvų, mąstymo ar išgyvenamų jausmų.

Patiriantiems psichikos sveikatos sutrikimus asmeninė bei bendruomenės parama svarbi ne mažiau nei psichikos sveikatos specialistų paslaugos. Gavę reikalingą paramą ar pagalbą, žmonės gali visiškai arba kurį laiką nebepatirti sutrikimo apraiškų, arba gali atsigauti ir gyventi prasmingą gyvenimą patirdami psichikos sveikatos sutrikimo sąlygotas būsenas.

Išsamiau:

Mental health problems – an introduction (Mind)

Mental disorders (World Health Organization)

Ieškokite termino pagal abėcėlę:

Publikacijos, naujienos, žinios

Gaukite naujienas apie
emocinę gerovę darbe